úterý 2. února 2010

Program na 03. března 2010: Naše zkušenosti s Plutem

 
Obraz "Pluto" od Agostina Carracciho, 1592 / Galleria Estense, Modena, Itálie


První astrostředa proběhla úspěšně, zazněly dva referáty, ve kterých bylo plno práce. Naplnili jsme celé Vzdělávací centrum Technické knihovny, zdálo se mi, že jste plus minus spokojení. V autě na cestě zpátky do Lípy mi došlo, že ing. Baudyš měl dost těžké zadání, protože mluvit o Plutu v Kozorohu s ohledem na historii a současnost je tak trochu mission impossible. Tím spíš jsem rád, že se úkolu zhostil, a vypíchnul vznik Lutherovy protestantské reformace v roce 1516. Po akci jsem si také uvědomil, že chceme dát astrostředám více charakter osobních zkušeností, více přednášky posunout do osobní roviny. Proto odpískávám přednášku o zemětřeseních a Haiti. Upřímně řečeno, znám zemětřesení i Haiti jenom z novin. Příští astrostředu uděláme něco, co sáhne do masa. Workshop na téma naše zkušenosti s Plutem. Připraveno je více našinců (asi deset :-), aby se podělili o své zkušenosti. Úvodní teoretický vstup si vezmu s dovolením do své gesce. Přijďte, buďe to stát za to. Dvě a půl hodiny si budeme mít hodně s čím hrát.

Jak jsme Vám psali posledně, Váš zájem nás potěšil a zároveň trochu zaskočil. Byli jsme přesvědčení, že sál pro 35 osob bude stačit. Přihlásilo se Vás však 45 a tak deset z Vás od nás dostanete audio či videozáznam.

Příště, tj. ve středu 3. března se sejdeme v budově pouze o 100 metrů vedle, v přízemí Fakulty strojní ČVUT. Adresa je Technická 4, Praha 6 - Dejvice. Když vstoupíte do budovy, vydáte se první chodbou doleva, projdete dveřmi jakými z kovu či ze skla a jste tam kde máte být .. u konferenčního sálu. Pojme 70 osob a tak už Vás nebudeme muset stresovat obavou, zda se vejdete.

Klikněte na obrázek pro zvětšení ...

1 komentář:

  1. Zdravím všechny příznivce astrologie,
    chtěla bych poděkovat za pěkné středeční setkání s ČAA. Těším se na další. S Plutem bude určitě zajímavé. Věrka

    OdpovědětVymazat