středa 21. dubna 2010

Astrostředa 5. května: Mayský kalendář a téma roku 2012


Vážení a milí, jistě sledujete s námi, že vývoj ve světě je stále zajímavější. Pokusme se na události, které proběhly od počátku letošního roku zaostřit náš astrologický zrak. K zemětřesení na Haiti přibylo další zemětřesení v Chile (březen) a v Číně (duben) přibyla emise sopečného prachu z islandské sopky (duben). Tímto uděláme za dost dříve slíbenému pojednání o zemětřesení na Haiti, které jsme Vám dosud dlužni.

Rozbory přírodních úkazů nás vedou k širšímu zamyšlení se a navazující přednášce o mayském kalendáři a tzv. zrychlování času. Poskytneme Vám referát na základě knih Barbary Hand Clow a její knihy Mayský kód. Avšak sáhneme i po tom, co říkají k roku 2012 badatelé Carl Johan Calleman a José Argüelles. Speciálně Argülles nás zaujme svým tvrzením, že náš gregoriánský kalendář je kódem (12:60) technokratické civilizace a návodem na expanzi lidstva, ničení přírody a ve finále destrukci sebe sama. Zatímco mayský kalendářní kód (13:20) respektuje Měsíc, tím pádem ženský princip a je přirozeným návodem na zachování udržitelného rozvoje. Zní to jako sci-fi? Zda ano či ne ve středu budete moci posoudit na základě vícera indicií. Já se Argüellesovými postřehy nadchnul.


Takže, ve středu 5. dubna se sejdeme opět v přízemí Fakulty strojní ČVUT. Adresa je Technická 4, Praha 6 - Dejvice. Když vstoupíte do budovy, vydáte se první chodbou doleva, projdete dveřmi jakými z kovu či ze skla a jste tam kde máte být .. u konferenčního sálu. Lektorem obou přednášek je předseda asociace, Antonín Baudyš mladší

Klikněte na obrázek mapičky pro zvětšení ...

1 komentář:

  1. Četl jsem důkladně celou trilogii p. Franka,přesto by mě zajímalo jestli vztahuje takto přímý vliv k siderickému postavení planet a klíčových bodů v zodiaku,anebo k tropickému.

    OdpovědětVymazat