sobota 19. června 2010

8. září: Karel Rašín a Černá LunaTak dlouho jsem Vám ho sliboval, až k tomu muselo dojít. Karel Rašín napsal knihu o Černé Luně, ale nevydal. Udělal z ní pdfko na cdčku. Celkem tomu rozumím. Ale protože jeho kniha není na pultech, je třeba z Karla jeho zkušenosti s Černou Lunou vymámit jinak. A tak po půl roce domlouvání, kdy termín, jaký obsah, jestli Karel je nebo není rozený řečník, slovo padlo a 8. září si jeho zkušenosti poslechneme, tváří v tvář celé jeho kozorožské nesmělosti a opravdovosti. Z velkého tématu (pozice ve znameních, domech a aspektech) vybereme pro přednášku jenom aspekty Černé Luny, protože víc se toho nestihne. Zbytek si přečtěte v onom pdfku. Vážím si všech, kteří v rámci české astrologie něco dělají, protože vím, jak je to těžké. Když už někdo něco udělal, pojďte se na to podívat. Jedině tak se náš pocit "že se tu vůbec nic neděje" může změnit v pocit "dějí se tu zajímavé věci a byl jsem u toho."

Karlovu knížku jsem četl, má ji postavenou hodně na příkladech ze života českých umělců, nevypadávají z ní hotové odpovědi okamžitě přenositelné do praxe, ale jsou to postřehy, které se Vám ve Vaší mozkové databázi budou hodit. A na to, že o Černé Luně na můj vkus nic moc extra použitelného zatím nevyšlo, Karlovu knihu pokládám za poměrně realistický vstup.

Vstup do tématu z technické stránky Černé Luny pojednám v rámci své poloviny večera, kdy budu ukazovat také signifikantní příklady.

Připomínám, že videonahrávky z uplynulých astrostřed se povedly a jsou k mání po sto padesáti korunách. Posíláme je poštou. Bez dobírky, platba se děje následně na náš účet. Ať skrz ně máte společně s námi o čem přemýšlet!

Sejdeme se jako obvykle v 18 hodin, v děkanském salonku Fakulty strojní ČVUT, Technická 4, Praha 6. Rezervace nejsou nutné, 70 míst k sezení nám zatím vždycky stačilo.

Tonda Baudyš, předseda Astrologické asociace

2 komentáře:

 1. Četl jsem důkladně celou trilogii p.Franka přesto se musím zeptat jestli při postavení ve znameních v nativitě zohledňuje precesní hodnotu.
  Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, nakolik pana Franka znám, jsem si jist, že pracuje se západním, tj. tropickým zvěrokruhem.

  S precesním pohybem počítají jak tropický, tak sidereální zvěrokruh, každý svým vlastním způsobem. U tropického zvěrokruhu se pohybuje jarní bod a s ním celý zvěrokruh.

  U sidereálního zvěrokruhu se zvěrokruh nepohybuje s hvězdami, pohybuje se v něm pouze takzvaný svp, pohyblivý jarní bod.

  Viz např. http://astrolot.cz/a_v_obrazech/5astro_v_obrazech.html

  Zdravím Vás,
  Antonín Baudyš

  OdpovědětVymazat