čtvrtek 24. dubna 2014

Květen v asociaci: Láska manželská a milenecká

Pojďme si v květnu povídat o tom, proč je to tak složité. Jaký rozdíl je v pojetí věrnosti a rodiny mezi muži a ženami. Pokud nějaký je. Proč si vybíráme partnery a partnerky, se kterými máme tolik práce. Je krize středního věku mýtus nebo skutečnost? Má k tomu co říci astrologie?

Ukážeme si na několika reálných příkladech modelové situace, které se mohou v průběhu manželství vyskytnout. Budeme mít na zřeteli, že v tomto tématu je ve hře obvykle mnohem více, než jenom sexuální potřeby či frustrace. Budeme se dívat na to, jak příběhy vznikly. Z jakých motivů. A jak se vyřešily. Jaké pochopení z nich vzešlo.  • V mé praxi se setkávám s muži i ženami, kterým se jejich manželský život ohýbá před očima. Do poloh svobodnějších a otevřenějších.
  • Což je velmi náročné na upřímnost a opravdovost.
  • Nastávají situace, kdy člověk neví, co je dobře. Kdy jeden druhému braníme, jeden druhého milovat. Nedej bože, někoho třetího.
  • Dilemata, kdy váháme, zda zradit vztah či sebe sama, potřebují, abychom je uchopili jinak, na vyšší a dokonalejší úrovni.
  • A podstatné na tom všem je sledovat pocity. Pocity viny, pocity křivdy, stejně jako pocity uspokojení a naplnění. 
  • Jak dalece toto téma souvisí s naším dětstvím? A s naším vztahem s rodiči? S naším podceňováním se? S naší trhlinou v palivové nádrži?
  • S našimi nenaplněnými očekáváními, které však na mezilidské úrovni ani naplnit nelze?
  • Jak dalece je možné usmířit lásku a svobodu? 
Budeme si mít v květnu o čem povídat a jak naše životní zkušenosti, tak horoskopy nám v tomto směru budou významnou pomocí.

Kdy: V květnu se setkáme až ve středu 14.05. Od 18 do 20.45 hodin. Neboť na středu 7. května budete mnozí pryč.
Kde: Na Poříčí 12, první patro zvané mezanin
Vstupné: 200 korun
Záznam: bude k dispozici jako video, audio a powerpoint, které posíláme jako link ke stažení (2GB) za sto korun. Za sto korun jsou k mání i linky na stažení předchozích setkání asociace, velmi podařených, Descendent 1, Descendent 2 a Černá Luna podle Petry Nel.


Srdečně Vás zveme,
Antonín Baudyš & Eva Prokešová

Žádné komentáře:

Okomentovat